Розмноження троянд живцюванням

Розмноження троянд живцюванням post thumbnail image

Трояндами можна захоплено милуватися вічність – ніколи ні в які часи не набридне; вирощувати собі та людям на радість — і радіти квітам своєї праці. Не буде перебільшенням, якщо скажемо, що рідкісна присадибна ділянка не має хоча б кущика троянд.

Але не так багато любителів — справжніх майстрів, які вміють за будь-яких умов плекати розкішні різноманітні сорти цих квітів. Про розмноження інших квітів дивіться за цим посиланням https://ango.org.ua/?cat=36.

Ефективний спосіб живлення троянд

Відомо чимало способів розмноження цих чудових витворів природи. Але, на жаль, приживання у багатьох сортів не висока. Спосіб, який я пропоную взяти на озброєння квітникарам-аматорам, дуже простий – ним може користуватися початківець. Приживання майже 100% навіть у складних для укорінення сортів.

Розмноження троянд живцюванням

З квітучих пагонів троянд (їх середини), слід нарізати секатором живці з трьома вузлами. Верхній прямий зріз роблять на 5-7 мм вище за нирку, нижній косий зріз – на 1, 5-2 мм нижче останньої нирки. Слід зазначити, що зрізають досить гострим секатором, щоб не пошкодити втечу тканину. Листя нижнього вузла видаляють, а верхніх – укорочують приблизно наполовину.

Живці ставлять усередину чистої скляної, як правило, літрової банки, на дно якої наливають чисту воду. Нижній зріз живців повинен бути зануреним на 1-1, 5 см. В одну банку можна розмістити кілька живців, бажано тільки щоб вони не торкалися один до одного.

Незакрити банки виставляють на сонячне місце. Іноді при необхідності до них додають воду, вона повинна відповідати кімнатній температурі – 20-25 °. У цих умовах листя не підгоряє, живці добре почуваються, а через десять днів на нижньому зрізі утворюється каллус. Збільшуючись, він перетворюється на сильний наплив.

Це свідчить, що живці настав час висаджувати в заздалегідь підготовлені горщики з субстратом або в розплідник; субстрат готується із суміші перегною, торфу, піску та дернової землі у співвідношенні 0, 5; 1:1:1.

Висаджувати живці слід обережно, щоб не пошкодити калюс, а потім щедро полити та накрити їх скляною банкою, попередньо побіливши вапном або накрити марлею. Субстрат має бути весь час вологим, але не надто.

Розмноження троянд живцюванням

Через тиждень на живцях проростуть нирки і саме в цей час їх починають акліматизувати. Якщо вони були накриті банками, то їх спочатку знімають на 10-15 хв, далі на тривалий період, поки вони зовсім стануть не потрібні. Марлю також поступово знімають. Це триває кілька днів.

Подальший догляд за трояндами полягає в регулярному поливанні та розпушуванні ґрунту. Якщо живцювання проводили у травні-червні, то до осені ви зможете повноцінні саджанці, які зазвичай вже й зацвітають.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Добрива для садових рослинДобрива для садових рослин

Садові рослини в процесі життєдіяльності потребують періодичного підживлення. Якщо говорити про фруктові та овочеві культури, то такі дії необхідні для отримання хорошого врожаю з ділянки. Дивіться все для садівників та

5 причин з яких вам слід завести собаку5 причин з яких вам слід завести собаку

Наявність у будинку навіть одного маленького песика змінює все життя всіх домочадців. І на думку вчених, це зміна на краще. Виявляється, собаки благотворно впливають на наше фізичне та психічне здоров’я,

Чому з'являються прищі на мові або Що таке лінгвальний папіліт?

Чому з’являються прищі на мові або Що таке лінгвальний папіліт?Чому з’являються прищі на мові або Що таке лінгвальний папіліт?

Дрібні вузлики на поверхні язика періодично з’являються у багатьох із нас. Зовні вони справді схожі на прищі, але насправді такими не є: на слизовій мові немає сальних залоз, тому виникнення