Добрива для садових рослин

Добрива для садових рослин post thumbnail image

Садові рослини в процесі життєдіяльності потребують періодичного підживлення. Якщо говорити про фруктові та овочеві культури, то такі дії необхідні для отримання хорошого врожаю з ділянки. Дивіться все для садівників та огородників за цим посиланням.

Для таких цілей використовують різні добрива, які бувають наступних видів: органічні; бактеріальні; мінеральні. До органічних добрив відносяться торф’яний компост, гній, пташиний послід, деревна зола та зелені добрива. Основне призначення таких добавок – збагатити родючий шар ґрунту поживними речовинами, покращити його структуру та фізичні властивості, а також активізувати життєдіяльність необхідних рослин мікроорганізмів.

Добрива для садових рослин

До бактеріальних добрив відносять азотобактерин, нітрагін, фосфоробактерин та інші. Використовують для підвищення родючості ґрунту, а також здійснюють переведення азотних сполук у легкодоступну для рослин форму.

Мінеральні добрива, порівняно з двома попередніми, містять набагато більше поживних речовин, необхідних для рослин. Вони поділяються на два типи: прості та складні. Прості добрива поділяються на такі групи: фосфорні, калійні та азотні.

Фосфорні добрива призначені для підвищення стійкості сільськогосподарських культур до посух та морозів. Кращим з цієї групи мінеральних добрив прийнято вважати суперфосфат, оскільки він, після внесення в ґрунт, починає діяти дуже швидко, а також добре засвоюється корінням рослин. Для підвищення ефективності суперфосфату дуже часто його застосовують у комплексі органічними добривами.

Калійні мінеральні добрива дають можливість рослинам ефективніше засвоювати вуглекислоту. Крім того, сприяють якісному пересування вуглеводню по рослині, сприяють підвищенню стійкості до посухи та морозів. Найбільш поширеними калійними добривами є сірчанокислий калій, калій хлористий і калійна сіль.

Добрива для садових рослин

Азотні добрива у своєму складі мають один з найважливіших елементів живлення для рослин – азот. Тут він представлений у легкозасвоюваній для сільськогосподарських культур формі. Але слід бути уважним, щоб не перенаситити ґрунт азотними добривами, оскільки їх надлишок несприятливо впливає на організм людини, а також суттєво забруднює довкілля.

Найпоширенішими добривами цієї групи є карбамід, нітрат амонію та сульфат амонію. До складних мінеральних добрив відносять амофос, нітроамофоску, калійну селітру, діамофос, нітрофос, азофоску та інші. Дані добрива характеризуються комплексним впливом на активний та якісний розвиток рослин.

Для використання добрив на практиці слід суворо дотримуватися існуючих правил і норм підгодівлі рослин, відповідно до яких для кожної групи рослин призначений той чи інший вид добрив у певній кількості. Сам же процес добрива слід проводити в певну пору року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

5 причин з яких вам слід завести собаку5 причин з яких вам слід завести собаку

Наявність у будинку навіть одного маленького песика змінює все життя всіх домочадців. І на думку вчених, це зміна на краще. Виявляється, собаки благотворно впливають на наше фізичне та психічне здоров’я,

5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?

5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?

Щавель – зелень, яку не так часто можна зустріти на ділянках порівняно з тими самими кропом і петрушкою. Хоча в нього стільки переваг: не вимагає складного догляду і росте, немов

Особенности проектирования и строительства зданий высотного забива

Особенности проектирования и строительства зданий высотного забиваОсобенности проектирования и строительства зданий высотного забива

Загадки высотного забива: особенности строительства и проектирования В строительном мире особняком стоят высотные здания. Их проектирование и строительство – искусство, требующее особого подхода и квалификации. Да что там – целого