Мікрофлора піхви

Мікрофлора піхви post thumbnail image

Трохи про мікрофлору піхви

Лактобацили – основний представник здорової мікрофлори піхви. У нормі у піхві здорової жінки у невеликій кількості можуть жити умовно-патогенні мікроби.

За наявності особливих умов можуть викликати «проблеми» як аномальних виділень чи генітального сверблячки і печіння. Мова про уреаплазми, гарднерелли, стафілококи, стрептококи, кишкові палички. А ще у піхві можуть мешкати гриби роду Candida. Більшість життя жінки ці гриби не завдають проблем. Що таке коккова флора у жінок дивіться у цій статті https://supercomputer.com.ua/?p=19920.

У нас популярний підхід 2-етапного лікування вагініту (запалення піхви) та вагінозу (порушення балансу мікрофлори).

Етапи:

  1. призначення антибактеріальних/протигрибкових препаратів

Мета – зменшити кількість умовно-патогенних мікробів, у тому числі грибів, які можуть викликати неприємні симптоми.

  1. заселення піхви корисними мікробами

А як же! Ми ж убили всі мікроби своїм лікуванням, у тому числі корисні мікроби.

Що використовують з цією метою?

Власне лактобактерії, а також молочну кислоту, яка закисляє середовище та створює сприятливі умови для розмноження корисних мікробів.

Часто після лікування статевих інфекцій, неспецифічних вагінітів (включаючи кандидоз) та бактеріального вагінозу, відновлення мікрофлори не потрібне.

Вона відновлюється самостійно!

Мікрофлора піхви

Що шкодить мікрофлорі?

Необгрунтоване призначення комбінацій антибіотиків вагінальних свічок.

Зазвичай для лікування вагініту/вагінозу достатньо 1-2 препарати.

Якщо пацієнтка діагностує статеві інфекції, лікування обов’язково включає системні антибіотики.

В інших випадках можна обмежитись місцевими формами препаратів (вагінальні свічки, таблетки, креми).

Що каже наука?

Немає жодної авторитетної міжнародної організації, яка б рекомендувала відновлювати мікрофлору всім після лікування вагініту/вагінозу чи статевих інфекцій.

Поки що вони займають розділ «неефективне лікування»

Не потрібно пити/вводити пробіотики та молочну кислоту у піхву профілактично для підтримки балансу мікрофлори, це неефективно.

Іноді пацієнти погано переносять свічки з лактобацилами та молочною кислотою (зазнають печіння, наприклад), а іноді знову загострюється «молочниця».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?

5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?

Щавель – зелень, яку не так часто можна зустріти на ділянках порівняно з тими самими кропом і петрушкою. Хоча в нього стільки переваг: не вимагає складного догляду і росте, немов

Новий б’юті-тренд! Пудра для губ: чим вона відрізняється від помади та які переваги дарує дівчатам?Новий б’юті-тренд! Пудра для губ: чим вона відрізняється від помади та які переваги дарує дівчатам?

Останнім часом все більше новинок у галузі косметології з’являється саме у Південній Кореї. Багато б’юті-тренди беруть звідти свій початок. Більше про тренди шукайте на сайті intermobi.com.ua. Як і ще одне відкриття: пудра