Як позбутися комарів: 10 ефективних засобів

Як позбутися комарів: 10 ефективних засобів post thumbnail image

Найсильніше докучають людям комарі. Вони не тільки настирливо дзижчать над вухом і залишають укуси, що сверблять, але і можуть переносити небезпечні захворювання. Влітку здається, що комарі всюди — у міських скверах та парках, у квартирах та на дачах, постійно поряд і дратують писком. За посиланням https://xsmart.com.ua/?p=7701 можете переглянути народні способи боротьби з комарами та мошками.

Звідки беруться комарі

Комари належать до сімейства двокрилих, до нього також входять такі комахи як метелики та бджоли. Дивно, але основне завдання комарів зовсім не завжди пити вашу кров, а запилювати рослини.

“Кровопійцями” серед комарів вважаються саме самки. Вся справа у способі розмноження цих комах. Кров людини чи тварин містить білок, який необхідний виплоду нових особин. Після того, як самка напилася крові, вона летить у тепле і вологе місце, наприклад, на поверхню якоїсь водойми, і відкладає там яйця. Приблизно через тиждень або десять днів з’являється новий виводок комах. Цей цикл повторюється, поки на території стоїть помірна тепла погода та немає заморозків.

До людей комарі прилітають через вуглекислий газ. Ці комахи вловлюють його запах, підбираються ближче до жертви та починають орієнтуватися на зір. Воно влаштоване таким чином, що реагує на яскраві кольори. У зорі комара шкіра людини випромінює яскраво-червоний або навіть помаранчевий пігмент, тому для комах людина як величезний прожектор з поживними речовинами всередині.

У містах, де немає водойм поруч, комарі, як правило, розмножуються в підтоплених підвалах, калюжах або низинах. Якщо у вашому будинку раптово з’явилося багато комарів – майже напевно щось сталося у цоколі чи підвалі, потрібно зайнятися його осушенням.

Що відлякує комарів

Ключове почуття для комах, що дзижчать, — нюх. Є привабливі для них запахи, а є відразливі. Всі речовини для боротьби з набридливими кровопивцями можна розділити на два умовні види – натуральні та хімічні.

  1. Хімічні репеленти здебільшого містять два активні реагенти, які відлякують комарів.
  • Перший – так звана ДЕТА або діетіламід толіулової кислоти. Це репелент, що найчастіше використовується. Його концентрація в спреях комарів коливається від 5% до 100%. Продукт, у якому рівень ДЕТА становить 50%, допомагає захиститися приблизно на чотири години. Головний мінус цієї речовини – гострий хімічний запах, напевно, знайомий багато.
  • Другий -пікарідін. Також зустрічається часто, відрізняється від ДЕТА відсутністю запаху та тривалістю захисту – вона досягає приблизно шість годин.
  1. Натуральні репелени – це так звані “народні” засоби боротьби з комарами. Деякі рослини містять олії, які на дух не переносять кровососи. До них входять:
  • Лемонграс;
  • котяча м’ята;
  • Розмарин;
  • Широколистий та лимонний евкаліпт;
  • Лаванда, герань, жасмин, чорнобривці;
  • Кедрове дерево, ялівець;
  • фіалка, сандалове дерево, чебрець.

Як позбутися комарів: 10 ефективних засобів

Найефективніші засоби боротьби з комарами

Перше й головне, що можна зробити у квартирі – не пускати комарів усередину. Влітку та восени комарі можуть потрапити до оселі лише з вулиці. Якщо вам дорогий спокійний сон без “їдких симфоній” над вухами, тобто кілька простих способів захисту.

  • Антимоскітні сітки на вікна та двері. Очевидно, що комарі можуть залітати у відчинені вікна і доступ до житла їм краще обмежити. Зараз більшість склопакетів постачають одразу із захисними сітками. Не полінуйтеся та замовте додаткову, дрібнішу сітку на вікна. Також не варто відмовлятися і від додаткової антимоскітної стулки на балконні двері. Подвійний захист краще, ніж ніякий.
  • Фумігатори. Це спеціальні пристрої з рідиною, які вставляються в розетку і виділяють їдкий для комарів запах, що викликають параліч. Дезорієнтовані комахи просто падають мертво. Окремо зазначимо, що не варто залишати такі пристрої, включеними на всю ніч. Експерти радять включити їх приблизно за годину перед сном – цього буде цілком достатньо.
  • Ультразвукові відлякувачі. Це пристрої, що видають звук на частоті, яка не чує людського вуха, але створює смертельний стрес для комах. Аналогічні пристрої використовуються, скажімо, для відлякування щурів чи тарганів. Вважається, що ефективність таких пристроїв низька.
  • Ультрафіолетові пастки. А цей засіб настільки ж ефективний, наскільки дорогий. Пристрій складається з ультрафіолетової лампи та контейнера, куди комахи потрапляють як у капках. Зараз на ринку в основному пристрої з вбудованим вентилятором, який як пилосос засмоктує комарів у пастку. Найпросунутіші моделі пасток можуть вбивати комарів струмом, імітувати дихання людини, синтезуючи вуглекислоту.
  • Звичайний вентилятор. Якщо у вашій оселі раптово з’явився комаряний “оркестр” – направте на них потік повітря. Кришені крила не дають комахам протистояти потужному і спрямованому поток повітря.
  • Ефірні масла. “Ненависть” у комарів викликають хвойні та цитрусові аромати. Достатньо кількох крапель олій, доданих, скажімо, на підвіконня із зовнішньої та внутрішньої сторони, або на край пледу та ковдри. Зазначимо, що олії не вбивають комах, а лише їх відлякують.
  • Цитрус та часник. Якщо ви не переносите важких ефірних ароматів, спробуйте інші народні лайфхаки. Роздавіть або подрібніть кілька зубчиків часнику, додайте у воду та прокип’ятіть. Налийте розчин у пульверизатор і розпорошите по будинку. Різкий запах відлякує комарів. Розріжте лимон, вставте в нього гілочку гвоздики і покладіть все це на тарілку. Тримайте блюдце на тумбочці або під ліжком.
  • Кімнатні рослини. Деякі рослини комарі, як то кажуть, на дух не переносять. До них відносяться цитронелла, м’ята та базилік, останні дві рослини можна легко вирощувати на підвіконні. Але варто стежити, щоб вода не застоювалася у блюдце під горщиком — комарі можуть відкласти яйця і там.
  • Регулярне прибирання. Не дозволяйте комарам розмножуватися усередині житла. У приватному будинку переконайтеся, що водостоки не забиті, а на вулиці під вікнами немає калюж або відкритих ємностей з водою. У багатоповерхівці, якщо комарі турбують навіть узимку, зверніться до своєї компанії, що управляє.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

Як гарантовано не застудитися у приміщенні з кондиціонером?Як гарантовано не застудитися у приміщенні з кондиціонером?

Тепло, поніжитися на сонці, все це приємно, за умови, що людина лежить над водою і легкий вітерець заспокоює його тіло. У машині, вдома, на роботі надлишок тепла здається нестерпним. Це

Мікрофлора піхвиМікрофлора піхви

Трохи про мікрофлору піхви Лактобацили – основний представник здорової мікрофлори піхви. У нормі у піхві здорової жінки у невеликій кількості можуть жити умовно-патогенні мікроби. За наявності особливих умов можуть викликати

5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?

5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?5 причин посадити щавель на дачній ділянці: чим він може здорово стати в нагоді в побуті та садівництві?

Щавель – зелень, яку не так часто можна зустріти на ділянках порівняно з тими самими кропом і петрушкою. Хоча в нього стільки переваг: не вимагає складного догляду і росте, немов